Seo ve Optimizasyon

SEO NEDİR?:  Seo ( search engine optimizer ) arama motorlarının kriterlerine göre sitenizin düzenlemelerini ve gerekli ayarlarının yapılmasıdır. Web siteniz gerek tasarımı, gerek içeriği açısından son derece doyurucu olabilir, sitenizin adresini bilen binlerce kişi tarafından ziyaretçi akınına uğruyor olabilirsiniz. Peki ya sitenizin adresini bilmeyen milyonlarca yada milyarlarca kişiyi göz ardı mı edeceksiniz? Yoo Hayır. Etmezsiniz.

Seo ve optimizasyon web tasarımı  kadar önemlidir. Çünkü web yazılımı, tasarımı ve seo ayrılmaz bir bütün olarak düşünülmesi gerekiyor. Çünkü bu üç öğe çok önemlidir. Bir eksik olsa web sitesi başarısız olabilir. Bu müşteri memnuniyetini olumsuz etkiler ve bu hizmetleri veren kurumlar ve site sahipleride zarar eder. Yani müşterilerine ulaşamazlar. Daha çok kitleye ulaşamazsanız yerinizde sayıyorsunuz demektir.  Seo ve optimizasyonu 3 ana başlık altında toparlayabiliriz…

1-Web Site Analizi: Öncelikle Arama motorlarında hangi terimlerde yada kelimelerde üst seviyelerde çıkmak isteniyor ona karar verip daha sonra web sitenin içerikleri ve yazıları bu kelimelere müsaitmi. Bunları gözden geçirdikten sonra optimizasyon yapılmalıdır. Biz bu hizmetleri profesyonel bir şekilde ele alıp uyguluyoruz..

2-Web Site İçi Optimizasyon: Sitenizin teknik ve içerik analizleri yapılır. Web sitenizin arama motoru dostu olması için gerekli bütün önerileri sunumlar halinde yazılım ekibinizle paylaşılır. Sürecin başarılı gitmesi için bütün kontroller, hedef takipleri yapılır. İçerikleriniz seo’ya uygun bir şekilde optimize edilir. Bu aşamada amaç sitenizin arama motorlarında doğru ve tam bir şekilde indekslenmesidir. Buda sizi yukarılara taşımak için en önemli unsurlardandır.

3-Web Site Dışı Optimizasyon: Bu aşamada ise sitenizin kaliteli backlink (dışarıdan sitenize gelen link) sayısını artırmak hedeflenmektedir. Backlink çalışmalarında Webdesign olarak özgün ve spam olmayan link çalışmaları yapmaktayız. Tüm bu tanıtım çalışmalarının araştırma ve geliştirmesi bizim tarafımızadan yapılmaktadır.

2 cevaplar

Yorumlar kapalı.